Telefon
WhatsApp

Mezoterapinin Faydaları

Mezoterapinin Faydaları

Mezoterapinin Faydaları

Mezoterapi işleminin pek çok farklı noktadaki rahatsızlığa karşı tedavi amaçlı kullanımı mevcuttur. Cilde uygulanan karışımlar kan dolaşımını hızlandırarak hızlı bir iyileşme süreci sağlar. Mezoterapi yöntemi; çatlak, kırışıklık, yara ve leke gibi cilt problemlerinin tedavisinde etkili sonuçlar sunar. Bu pratik yöntemle kronik ağrılar da dindirilebilir.

Mezoterapi işlemi romatizmal enfeksiyonlar ve damar hastalıklarında da etkilidir. Aynı zamanda yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesi için de mezoterapi kullanılır. Mezoterapi ile zayıflama gerçekleştirilebilir, bölgesel yağlar ve selülitlerden bu yöntem ile kurtulmak mümkündür.

Mezoterapi; cilt yenileme, bölgesel zayıflama ya da leke gibi deri rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılan, estetik amaçlı, tıbbi bir işlemdir.

Mezoterapi işlemi, derinin altına etki ederek gerekli noktaların uyarılmasını sağlar. Kolajen ve elastin gibi yapıların uyarılması sonucunda etkili sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Mezoterapi uygulaması sadece işlemin yapıldığı alana etki ettiği için tedavinin sonuçları da bölgesel olarak elde edilir. Mezoterapi uygulanan bölgelerde kan dolaşımıbağışıklık yanıtı ve lenfomatik dolaşım kontrol altına alınır. Böylece cilt yapısı çok daha sağlıklı bir görünüm elde eder. Mezoterapinin cerrahi bir işlem olmaması ve cilt sağlığı için etkili sonuçlar sunması tedavi yöntemine duyulan ilginin her geçen gün artmasını sağlar.