Telefon
WhatsApp

Mezoterapi

Mezoterapi

Son dönemlerde estetik dünyasında tercih edilen mezoterapi tedavisi özellikle yüz ve vücudun dışarıdan görünen belirgin bölgelerinde kullanılan mikro enjeksiyonlarla yapılan bir tedavi yöntemidir.

Özellikle kadınların ve erkeklerin de çoğu zaman başvurduğu estetik dünyasındaki gelişmelere yönelik olarak mezoterapi uygulamasının cildi gençleştirmede ve anti-aging (yaşlanma sürecini yavaşlatmak veya tersine çevirmek için uygulanan yöntem) etkisi gösterdiğine dair keşiflerle birlikte mezoterapi işlemi anti-aging yöntemi olarak hayatımıza girdi.

Ciltteki sarkmalar, kırışıklıklar, akne ve yaşlanmanın getirdiği lekelere karşı estetik yaptırma ihtiyacı duyanlar yüz mezoterapisi uygulaması hakkında bir şeyleri bilmeleri lazım. Örneğin mezoterapi tedavisi uygulasam mı uygulamasam mı? Bu tedavi yöntemiyle istediğim sonucu alabilecek miyim? Gibi sorulara cevap ararken bu soruların cevaplarını sizin yerinize biz araştırdık ve konu hakkındaki araştırmalarımızı paylaşalım dedik.

İlk Önce Mezoterapi Nedir?

Mezoterapinin kelime anlamına Latince'de meso orta, terapi ise tedavi anlamına geliyor. Yani mezoterapi kelime anlamı orta deri tedavisi demek. Günümüzde mezoterapi ağrı veya hastalıkları, vücutta bulundukları yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır. 

Yüz mezoterapisi mezoliftingi cilde canlılık ve parlaklık veren bir işlemdir. Yapılan işlem ile birlikte elastin ve kolajen sentezi aktive olur böylelikle cilt sıkılaşır, gerilir ve toparlanır. Cilt üzerine sürülen kozmetik kremler cilt bariyerini geçemediği için cildin alt tabakalarına etki edememektedir.

Doğal olarak yaşlanma ile birlikte cildimizde oluşan kırışıklık ve sarkmalar çok normaldir. Kişiden kişiye yaşlılık etkileri değişkenlik gösterebilir. Çok kuru cilde sahip olanlar, yaşlandıkça cildinin kırışıklıklarından şikayetçi olurlar. Yağlı ciltlerde ise yoğun bir şekilde kırışıklık görülmez. Yağlı cilde sahip olanlar kendilerini çok şanslı sanmasın! Yağlı cilt kırışmadan sarkmaya başlayabilir. Bu nedenle cilt tipin ne olursa olsun doğru anti-aging bakımları yapmalısın. Mezoterapi uygulaması ise, yaşlılık izlerinin çıktığı andan itibaren öneriliyor.

Yüz mezoterapisi nedir?

Genelde yüz mezoterapisine rağbet edenler cildini gençleştirmek ve sıkılaştırmak için yaptıkları anti aging işlemidir. Bir çok nedene bağlı olarak güneşe maruz kalmak, yaşlanmak, çevresel faktörler ve kolajen kaybı birleştiğinde ortaya kırışan ve sarkan bir cilt görünümü çıkıyor. Yüz mezoterapisi uygulamasında hyaluronik asit, antioksidan, vitamin, mineral ve amino asit içeren ilaçlar karıştırılır ve cilt altına enjekte edilir.

Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaçlar az miktarlarda kullanıldığı için bu ilaçlar ciltte alerji riski oluşturmuyorlar. Bu içeriklerin amacı ciltteki kırışıkların belirginliğini azaltmak ve ciltteki sarkmaları toparlamak içindir.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) uygulamasında kullanılan ilaçlar cildin kolajen ve elastin lif üretimini hızlandırarak cildin kendi kendini iyileşme sürecine sokuyor. Yüzdeki hücrelerin yenilenmesini amaçlayan bu değerli içerikler cildin mezoterapi sonrası daha nemli, sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlıyor.

İstenilen Bir Yüze Kavuşmak İçin Kaç Seans Mezoterapi Yaptırmalı?

Her ne kadar kişiden kişiye bu tedavi farklılık gösterse de normal şartlarda yüz mezoterapisi yaptıranlar en etkili sonucu 1-4 hafta aralıklarla 5 seans sonrasında istenilen sonucu alıyorlar. Uzmanların görüşü de bu yöndedir. Tabi bu sonucu korumak için de mezoterapinin her üç ayda bir yeniden yaptırmalıdır.

Leke mezoterapisi nedir?

Hamilelik, yaşlanma, güneşe maruz kalma, sivilceler yüzde leke bırakabilirler. Yüz lekesini tedavi etmek için de leke mezoterapisi yapılmalıdır. Leke mezoterapisi ilaçları, cilt rengini açmayı hedefleyen ve ciltteki leke görünümünü azaltan içeriklerdir.

Leke mezoterapisinde, lekeleri tedavi eden bu içerikler cilt altına iğneli mezoterapi ile enjekte edilir. Lekelerden tamamen kurtulmak için 4-6 seans leke mezoterapisi yaptırmak yeterli olur. Uzmanlarımız yaz aylarında leke mezoterapisi yaptırmyı uygun görmemekle berber eğer yapılsa da güneş kremi kullanmayı öneriyor.

İğnesiz mezoterapi nedir?

cildinizin alt katmanlarına ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve enzimleri elektroporasyon teknolojisi ile ulaştırdığımız uygulamadır. Bu işlem kapsamında iğne kullanılmaz.

Göz altı mezoterapisi nedir?

Göz altı mezoterapisi, hyaluronik asit, antioksidanlar, aminoasitler ve B grubu vitaminlerden oluşan özel bir gençleştirme aşısıdır. Mezoterapinin içerisindeki bu farklı maddeler birbirleriyle sinerjik etki oluşturarak göz çevresinde yaşanan kırışıklık, morarma, sarkma ve renk farklılıkları sorununu giderebilmektedir.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi, ilk olarak 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanan estetik amaçlı tıbbi bir işlemdir. Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir.

Yüz mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direkt cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kolajen ve elastin üretimini artırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezolifting nedir?

Mezolifting; deri içine vitamin, mineral ve cilt için gerekli olan bazı yapı elemanları enjekte ederek, derinin alt ve üst tabaka dokusunun yenilenmesidir. Yüz mezoterapisi olarak da adlandırılan mezolifting; cildi yeniler, kırışıklıkları ve cilt sarkmalarını önleyerek, cilde doğal görünümünü kazandırır.